O nás

SOKOLY sú prvou slovenskou hudobnou skupinou, ktorá spája ľudovú pieseň a populárne piesne iných žánrov do spoločnej melódie. Tento ich osobitý štýl začali vytvárať v úspešnom televíznom projekte Ondreja Kandráča „Všetko čo mám rád“ ktorý od roku 2017 vysiela televízia JOJ.

Členovia kapely majú za sebou dlhoročnú umeleckú kariéru v rôznych zoskupeniach a projektoch. Cit pre ľudovú tvorbu a invenčnosť je pre zoskupenie SOKOLY príznačné.

SOKOLY sa na Vás tešia na spoločných akciách plných hudby a zábavy.

„Mám možnosť s chalanmi hrať v relácii Všetko čo mám rád a musím povedať, že im to fantasticky šlape a ladí.“ – Ondrej Kandráč

Andrej Zahorec

husle, spev

Ostrieľaný bratislavský hudobník, famózny huslista a spevák, je v našej kapele primášom. Keďže jeho rodina žije vo viacerých kútoch Slovenska, a to od Zamaguria až po Záhorie, je to folklórista so záberom mnohých regiónov. Vždy vás očarí svojím usmevom a v neposlednom rade svojím nadčasovým outfitom. Za každých okolností vám vie poradiť v akejkoľvek sfére, a to nie len v tej hudobnej.

Juraj Kyseľ

kontrabas

Aj skúsený a nadaný kontrabasista pochádza z nášho hlavného mesta. Aj keď, ako vidíte na obrázku, v kapele hrá na nástroj, ktorý sa akoby nedávno vrátil z odtučňovacích procedúr a liposukcie, dokáže s týmto nástrojom očariť takmer každého diváka. Jeho tvár vždy zdobí úsmev a v kuloároch je označovaný aj ako „princ Krasoň”. Zároveň je veľmi zodpovedný booking manager, na ktorého sa môžeme v kapele vždy spoľahnúť.

Marek Maco Neumahr

cimbal, spev

Elegantný kus veselého chlapa, ktorého nemôžete nikdy prehliadnuť, je najmladším členom nášho sokolského zoskupenia. Keďže je skvelý cimbalista, ovláda 147 cimbalových strún oboma rukami, niekedy aj jednou rukou, lebo druhou fotí a zaznamenáva všetko, čo sa okolo neho deje. Je spoľahlivý a mediálne zdatný. Aj vďaka nemu sa môžete dozvedieť o našej kapele tie najčerstvejšie novinky – či už na sociálnych sieťach alebo na webstránkach. Čo treba, to vybaví i vyrieši a s ničím nemá problém. 

Radoslav Duda

akordeón, spev

Jediný Bruce Willis hrajúci na akordeón je studnicou folklórnych, ale aj nefolklórnych piesní. Je rozprávač vtipov, na ktorých sa hlavne on veľmi rád od srdca zasmeje. Keď chytí do rúk svoj nástroj, môžete si byť istí, že z jeho hry budete v nemom úžase. Pri ňom máte pocit, že neexistuje človeka, ktorého by nepoznal. A ak sa náhodou predsa len taký človek nájde, veľmi rýchlo to napraví. A pre istotu si zistí aj bydlisko. 

Robo „Skippy” Hatala

bicie, spev

Vždy veselý a vtipný prešovský chalan je známy svojím rýdzim východniarskym prízvukom. A čím viac zaťahuje, tým viac sa snaží hovoriť po slovensky. Je plný vtipov a zážitkov, ktoré každému na počkanie vyrozpráva. Profesionálny multiinštrumentálny muzikant, skladateľ, aranžér a vedúci člen kapely si v tomto zoskúpení pravidelne sadá za bicie nástroje. Na pódiu a aj mimo neho je vždy nápomocným a obetavým kamarátom. 

Najbližšie koncerty

22. 06. 2024 Rajec

29. 06. 2024 Turzovka

06. 07. 2024 Prestavlky

Email: manager@sokoly.sk
Telefón: 0905 582 561